سایت نگارین

درباره چیزهایی که دوست داریم

المواضيع الأخيرة

» عبدالله عبدالله دوشنبه در ایران
من طرف سردبیر 3/1/2016, 9:08 am

» سدهای شناور
من طرف سردبیر 3/1/2016, 9:02 am

» دبیرکل سازمان ملل به شدت نگران و وحشت زده شده است.
من طرف سردبیر 3/1/2016, 8:53 am

» اوباما احترام و رواداری نسبت به مسلمانان را خواستار شد (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 11/12/2015, 2:56 am

» شهید سمعتی در خاک کنگان آرام گرفت (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 11/12/2015, 2:53 am

» حاج احمد آقا در دوره دوم خبرگان رهبری نماینده تهران بود (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 11/12/2015, 2:47 am

» بدون حل موضوع فلسطین صلح در خاورمیانه ممکن نیست (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 11/12/2015, 2:39 am

» قیمت نفت خام برنت سقوط کرد (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 8/12/2015, 9:48 pm

» دولت با رعایت بی طرفی تلاش در برگزاری انتخابات سالم دارد (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 8/12/2015, 9:27 pm

» ادعاهای جدید پس از بسته شدن پرونده PMD مورد قبول ایران نیست (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 8/12/2015, 9:22 pm

» امنیت سرمایه گذاران و محققان کشور وظیفه دولت است (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 8/12/2015, 9:14 pm

» تذکر جمیری به وزرای راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 8/12/2015, 1:51 am

» زیان ۱۰۰ میلیاردی دولت از خرید تضمینی شیر (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 8/12/2015, 1:42 am

» علی سرپرست، معاون فرماندار شوش شد (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 8/12/2015, 1:34 am

» ایران، کانون ثبات در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 8/12/2015, 1:24 am

» گزارش آژانس در پاره ای موارد ناقص و مردود است (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 8/12/2015, 1:19 am

» تامین کل نیازهای غرب آسیای صلیب سرخ از صنایع نساجی هلال (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 8/12/2015, 1:12 am

» جزییات کمیسیون مشترک ایران و 1+5 در اتریش (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 8/12/2015, 1:04 am

» آلمان خاورمیانه در آستانه پرواز (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 8/12/2015, 1:00 am

» پیروزی دالاس با درخشش وسلی متیوز (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 8/12/2015, 12:52 am

» کرار با خوبی و خوشی از استقلال رفت (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 8/12/2015, 12:47 am

» سال 92 کسی جرات نمی کرد عنوان جنبش دانشجویی را مطرح کند (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 8/12/2015, 12:43 am

» رایزنی معاون وزیر خارجه ایران با سفرای خارجی مقیم تهران (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 8/12/2015, 12:26 am

» رییس سازمان امور مالیاتی استعفا کرد (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 8/12/2015, 12:22 am

» کورتوا: چلسی واقعا بدشانس بوده (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 8/12/2015, 12:15 am

» 6 ماه توقیف؛ محکومیت مدیر مسئول روزنامه خبر ورزشی (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 7/12/2015, 11:59 pm

» نماینده ایران شانس حضور در المپیک را از دست داد (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 7/12/2015, 11:33 pm

» گوشی هوشمند Kyocera را می توانید با صابون بشویید! (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 7/12/2015, 11:29 pm

» پوشش زنده زومجی از افتتاحیه رویداد PlayStation Experience 2015 سونی (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 7/12/2015, 11:23 pm

» اپلیکیشنی برای تخمین اندازه اشیاء با استفاده از دوربین (فقط تیتر خبر)
من طرف sarbaz 7/12/2015, 11:19 pm

كساني كه Online هستند

در مجموع 1 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 1 مهمان

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 24 و در تاريخ 11/4/2017, 6:10 am بوده است.

دست مصنوعی ارزان‌قیمت که زندگی معلولان را تغییر خواهد داد

شاطر
    sarbaz

آغاز نوشتن در سایت : 2014-11-07

پست من طرف sarbaz في 7/11/2014, 5:15 pm

با فناوری چاپ سه‌بعدی صورت گرفت

محققان دانشگاه ایلینویز در اوربانا-شمپین با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی، یک دست مصنوعی ارزانقیمت و قابل برنامه‌ریزی را تولید کرده‌اند که بزودی می‌تواند زندگی بسیاری از معلولان را تغییر دهد.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، هزینه ساخت این دست مصنوعی 270 دلار بوده که تنها کسر کوچکی از هزینه یک نمونه رایج دست مصنوعی است.

دست پروتز الکترومیوگرافی از یک الگوریتم یادگیری ماشینی و شناسایی الگو استفاده می‌کند که عملکرد آن را ورای باز و بسته کردن دست گسترش می‌دهد.

این فناوری می‌تواند پنج حالت دست در حال استراحت، کف دست باز، دست بسته، بستن سه انگشت و نیشگون گرفتن را انجام دهد. همچنین ریزکنترلگرهای درون دست مصنوعی می‌توانند از حالتی که فرد در تلاش برای ایجاد آن است، تقلید کنند.

این کار به دلیل شکل‌گیری یک سیگنال الکتریکی توسط انقباضات ماهیچه‌ای امکان‌پذیر می‌شود. سیگنال ابتدا به برد الکترومیوگرافی و سپس به یک ریزپزداشگر برای تبدیل آن به فرمان به منظور ایجاد حرکت توسط دست ارسال می‌شود. برد الکترومیوگرافی اکنون به اندازه یک دستگاه صداآمیزی است اما محققان قصد دارند در نهایت آن را به اندازه‌ای کوچک کنند که در اندام باقیمانده بیمار جای بگیرد.

اکنون محققان در حال کار بر روی نسخه جدیدی هستند که موتورها را با محرکهای خطی به منظور قدرت و عمر باتری بیشتر و انرژی کاراتر جایگزین می‌کند. این نسخه همچنین از چهار میله اتصالی برخوردار خواهد بود تا تاندونها بتوانند بیشتر خم شوند.

همچنین ممکن است پیش‌ساخت بعدی از بازخوردهای حسی هم برخوردار باشد که در حال حاضر دارپا و چندین موسسه دیگر نیز در حال کار برای ارائه چنین محصولی هستند.

نسخه جدید همچنین از یک ارتباط مکانیکی از یکی از انگشتان مصنوعی به پوست برخوردار خواهد بود که سازندگان آن را یک دستگاه منفعل خطی کشش پوست توصیف می‌کنند. با این کار، بیمار دیگر نیازی به نگاه کردن به دستانش برای تشخیص بین حرکتهای مختلف نخواهد داشت.

انتهای پیام

رنگ های ترافیکی ضد لغزندگی به همت پژوهشگران ایرانی تولید شد
    تهران - ایرنا - محققان پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی موفق به تولید رنگ های ترافیکی شدند که از خواص ویژه ای همچون مقاومت بالا در برابر سرخوردگی و کاهش سیاه شدگی رنگ در خط کشی های خطوط عابر پیاده برخوردار است.
    رنگ های ترافیکی ضد لغزندگی به همت پژوهشگران ایرانی تولید شد
    مدیر گروه رنگ و رزین و روکش های سطح پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران روز جمعه درباره جزییات این پروژه جدید به خبرنگار علمی ایرنا گفت: طرح 'بهبود مقاومت در برابر سر خوردگی و کاهش سیاه شدگی رنگ های مصنوعی در خط کشی های خطوط عابر پیاده شهر تهران' در راستای تفاهم نامه ای که میان پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی و شهرداری تهران به امضا رسیده، در دستور کار قرار گرفته است.

دکتر مجتبی میرعابدینی درخصوص ضرورت اجرای این پروژه توضیح داد: معمولا به دلیل مشکلاتی که در فرمولاسیون و نوع سیستم رنگ، کیفیت آن، نحوه اجرا، کیفیت نامناسب آسفالت و ترددهای بسیار زیاد وجود دارد پایداری رنگ های خطوط عابر پیاده اجرا شده در معابر تهران بعضا مناسب نبوده و پس از مدت کوتاهی از اجرا، خط کشی ها با معضلاتی همچون سیاه شدگی، کاهش چسبندگی، جدا شدگی و سر خوردگی به ویژه در مواقع بارندگی رو به رو می شود.

وی خاطرنشان کرد: از طرف دیگر به دلیل هوای نسبتا نیمه خشک و کم باران شهر تهران و وجود آلاینده ها، ریزش روغن و مواد سوختی از خودروها نیز عالوه بر کاهش سرویس دهی مناسب خطوط ، ظاهر آنها را نیز تحت تاثیر قرار داده و موجب تسریع در سیاه شدگی آنها می شود.

مدیر طرح تولید رنگ های ترافیکی مقاوم در برابر لغزندگی یادآور شد: مراحل آزمایشگاهی این طرح از اواسط اسفندماه 92 شروع شد و با استفاده از فناوری نانو سعی کردیم ضمن بهینه سازی خواص سطحی و کاهش نفوذ پذیری، مقاومت سایشی را افزایش و انرژی سطحی رنگ های خطوط ترافیکی را کاهش دهیم تا ضمن حفظ زبری مناسب خط کشی ها میزان جذب آلودگی آنها نیز کاهش پیدا کند.

به گفته وی اکنون در آزمایشگاه، نمونه های مختلف خطوط ترافیکی ساخته شده و نمونه پایلوت تهیه شده است که قرار است طی چند روز آینده در یکی از مناطق شهر تهران برای خط کشی عابر پیاده اجرا شود.

میرعابدینی ادامه داد: پس از اجرای این خط کشی، کنترل کیفیت های لازم بر روی میزان مقاومت در برابر سرخوردگی، چسبندگی، دوام کلی و دیگر ویژگی های آن در یک بازه زمانی دو تا سه ماهه انجام خواهد شد.

وی بیان داشت: از آنجا که وضعیت سیاه شدگی آسفالت شهر تهران و آلودگی های موجود در هوا و رسوب آنها بر روی آسفالت یک مشکل بومی است و کشورهای خارجی کمتر با این مشکل مواجه هستند سعی کردیم یک کار تحقیقاتی بومی انجام دهیم و با تلفیق نانوتکنولوژی و استفاده از سیستم های آنتی گرانیتی (سطح رنگ تقریبا نچسب می شود) مشکل سیاه شدگی و لغزندگی خطوط ترافیکی را کاهش دهیم.

عضو هیات علمی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی درباره مزایای استفاده از رنگ های ترافیکی جدید گفت: یکی از مزیت های طرح این است که قطعات به صورت پیش ساخته تهیه می شود و زمان خیلی کمی صرف اجرای آن می شود که علاوه بر ظاهر بهتر نسبت به خط کشی های قدیمی، بوی نامناسب خط کشی های معمولی را هم نخواهد داشت.

وی با یادآوری اینکه این پروژه فعلا برای خطوط عابر پیاده به اجرا در می آید، افزود: به دلیل جدید بودن این کار در زمینه خط کشی های ترافیکی، اگر نتایج آن مطلوب باشد به دیگر خط کشی های ترافیکی نیز توسعه خواهد یافت.

میرعابدینی دوام و عمر تقریبی خط کشی ها را بین سه تا پنج سال ذکر کرد و گفت: عمر قطعی خط کشی ها پس از اجرای آنها و مانیتورینگ دقیق مشخص خواهد شد اما پیش بینی می شود کمتر از سه سال نباشد.

وی درباره هزینه های تهیه و اجرای خط کشی با رنگ های جدید نیز اظهار داشت: هزینه های این نوع خط کشی از خط کشی های معمولی کمی بالاتر است اما هزینه ها در طول زمان جبران خواهد شد چراکه سیاه شدگی در این نوع خط کشی، بسیار دیرتر از روش های معمول صورت می گیرد و مجبور نیستید به خاطر سیاه شدگی و محو شدن خطوط ، خط کشی ها را چندین بار تجدید کنید بنابراین در طولانی مدت، استفاده از این خط کشی ها مقرون به صرفه است.

مدیر پروژه تهیه رنگ های ترافیکی مقاوم در برابر لغزندگی و سیاه شدگی تاکید کرد: از طرف دیگر، بیشترین هزینه خط کشی های معمولی مربوط به بخش اجرا است که در این روش، به دلیل اینکه خط کشی ها از قبل ساخته شده و سپس در محل های مشخص، نصب و چسبانده می شود هزینه های اجرا به میزان قابل توجهی پایین خواهد آمد.

در تفاهم نامه ای که پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی و شهرداری تهران برای تهیه رنگ های ترافیکی به امضا رسانده اند، از نیمه شهریورماه امسال پژوهشگاه پلیمر به عنوان عامل چهارم و نماینده سازمان ترافیک در زمینه رنگ و خط کشی های ترافیکی مناطق 22 گانه شهر تهران انتخاب شده است.

براساس این تفاهم، تمام شرکت های رنگ سازی و پیمانکاران خط کشی از این به بعد باید حتما قبل از تهیه رنگ برای خط کشی در سطح شهر تهران، از پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران تاییده کنترل کیفیت بگیرند و در زمان اجرا نیز نماینده ای از این پژوهشگاه حضور داشته باشد.

روش های رفع کمبود آهن گیاهخوران
    تهران - ایرنا - محققان علوم تغذیه می گویند:گیاه خواران می توانند در رژیم غذایی خود از چند روش موثر برای تامین آهن استفاده کنند و از سبزیجاتی خاص بهره مند شوند تا آهن بهتر جذب بدن آنها شود.
    روش های رفع  کمبود آهن گیاهخوران
    به گزارش ایرنا از هلث، آهن موجود در غذاهای گوشتی بهتر جذب بدن می شود تا آهنی که در سبزیجات و غذاهای گیاهی هست.

*** راهکارهای سودمند

آهن موجود در سبزیجات معمولا در بدن با کلسیم و فسفات ها ترکیب می شود و این ترکیبات نیز مانع از آن می شوند که آهن وارد جریان خون شود.

ویتامین C جلوی این روند را می گیرد و از این رو مصرف همزمان غذاها و مواد خوراکی که حاوی آهن و ویتامین C هستند، در جذب بهتر آهن به بدن مؤثر است.

نوشیدن شیر، چای سیاه و قهوه نیز اثری بازدارنده در جذب آهن دارند و بهتر است که همراه با غذا های پرآهن صرف نشوند.

*** تخم کدو

کدو از جمله مواد خوراکی است که آهن زیادی دارند. هر 100 گرم تخم کدو حاوی 12 و نیم میلی گرم آهن است. ویتامین های A ،B ، C ، E و همچنین اسیدهای چرب اشباع نشده از دیگر خواص مهم تخم کدو هستند که مصرف آن را سودمند و جذاب می سازند.

***کنجد

هر یکصد گرم کنجد حاوی 10 میلی گرم آهن است و از این رو می توان از آن به عنوان یکی از مواد سرشار آهن یاد کرد. منیزیم، کلسیم، ویتامین B، پروتئین و همچنین مقادیر زیادی از اسید های چرب اشباع نشده از دیگر خواص مهم کنجد هستند.

***عدس

عدس که انواع گوناگونی از آن وجود دارد از جمله خوراکی های گیاهی سرشار از آهن است. هر 100 گرم عدس حاوی 8 میلی گرم آهن است. عدس بسیار مغذی و پر از پروتئین است.

***پسته

پسته نیز از مواد خوارکی است که آهن زیادی دارد. در هر یکصد گرم پسته 3/7 میلی گرم آهن موجود است. به افرادی که فشار خون بالایی دارند، توصیه می شود که ازخوردن پسته های شور خودداری کنند و تنها پسته خام مصرف کنند.

***جوی دوسر کوبیده شده

در هر یکصدگرم جوی دوسر کوبیده شده 5/4 میلی گرم آهن وجود دارد. این ماده ی خوراکی علاوه بر آهن، حاوی ویتامین B و همچنین مواد معدنی چون روی و منگنز است.

تحقیقات علمی نشان می دهد که جوی دوسر کوبیده شد در کاهش کلسترول در بدن نیز موثر است.

*** اسفناج

مدت ها تصور بر این بود که اسفناج پر از آهن است. بنابر پژوهش های علمی هر یکصد گرم اسفناج حاوی 1/4 میلی گرم آهن است که مقدار کمی نیست، اما به مراتب کمتر از دیگر موادی است که پیشتر به آنها اشاره شد.

علمی **1354**1599
    انتهای پیام /*

اكنون 23/10/2017, 8:38 pm ميباشد